אלונקה היא מכשיר רפואי שעליו שוכב מטופל לצורך הובלתו בשעת חירום\ פציעה או תאונה. קיימים סוגים רבים של אלונקות ועיצובם תלוי בשימוש שלהן. אלונקה עשויה להיות פשוטה כמו זו שמשמשת בפעילויות צבאיות או חילוץ חירום. בעיקרון, האלונה היא פיסת בד המודבקת על שני מוטות חסונים עליהם נישא הפצוע.
אלונקות לשימוש בשטח יכולות להיות מורכבות משמעותית, כמו למשל האלונקה שתוכננה כך שהתחתית שלה תתקפל, ובכך תאפשר להחליק את האלונקה לתא האמבולנס.
לאלונקה יש גם גלגלים המאפשרים הובלה על פני שטח חלק. לדוגמא, אלונקות שנועדו לבית חולים משמשות להובלת חולים בין חדרי המטופלים, ומחדרם למחלקות אבחון וטיפול כמו רנטגן וחדר הניתוח.

אלונקה | הדר - עזרה ראשונה
מי זקוק לאלונקה?

ובכן, במקומות ציבוריים כגון אצטדיונים, אולמות אירועים, מסעדות ומועדונים רצוי שתהיה אלונקה בקרבת מקום. מדובר על אזור שבו ישנה התקהלות גדולה של אנשים ובעקבות סיבות כאלה ואחרות אדם יכול לעבור תאונה או להיפצע.
האלונקה אינה נועדה אך ורק “להוביל” את הפצוע ממקום אחד לשני, אלא חשוב מכך, מטרתה היא לקבע ולוודא שהפציעה אינה מחמירה עקב התזוזה. לצורך העניין, אדם אשר עבר תאונת דרכים וישנו החשש כי נפגע באזור רגיש כגון הצוואר או הגב, זקוק לחילוץ עדין מאוד שבסופו יש לבצע קיבוע איכותי ונכון על האלונקה ובדרך לבית החולים.
מגוון מחקרים שבוצעו בתחום מראים כי אלונקות איכותיות מונעות פציעות ותאונות של הצוות הרפואי וגם מגנות היטב על מטופלים. אלונקות איכותיות יחסכו לכם הוצאות שנובעות מפציעות של צוות רפואי או מטופלים.
אלונקות איכותיות מקלות עבורכם את העברת המטופלים בתור המוסד הרפואי שלכם ובין מוסדות טיפול. אצלנו תוכלו למצוא אלונקות עם מגוון תכונות שיתאימו בצורה מדויקת לצרכים שלכם במוסד הרפואי שלכם.

האם כדאי לרכוש אלונקה לביתכם או לסביבת העבודה?

אלונקה הינה אביזר בעל משמעות עצומה ורצוי שכל אדם יאחסן אותה בביתו, במשרד או אפילו במכונית. אין לדעת מתי תצטרכו את האלונקה ועדיף להיות מוכנים לכל תרחיש מאשר להצטער על כך מאוחר יותר.
אנו בחברת “הדר מדיקל” מזמינים אתכם להתרשם ממגוון האלונקות האיכותיות שלנו ולהציל חיים עוד היום.