דפיברילטור | הדר - הדרכה רפואיתהבאמצעות זרם חשמלי טבעי, אנו מקבלים פעימות לב תקינות. אדם אשר חווה דום לב בעצם זקוק ל"התנעת" המערכת מחדש באמצעות שוק חשמלי, וזאת ניתן לייצר אך ורק באמצעות מכשיר החייאה. דפיברילטור הפך לשם דבר בעולם הרפואה והשימוש בו (בדקות הראשונות של דום הלב) הפך להיות חשוב ביותר, כזה שמסוגל לקבוע את ההבדל בין חיים למוות עבור אותו אדם.

בעת הולכת החשמל של המכשיר הוא בעצם "משתק" את הגורמים המפריעים לפעילות החשמלית התקינה של הלב ובכך מאפשר ללב להחזיר את קצב פעילותו לפעילות סדירה.

היכולת של מכשיר דפיברילטור בהצלת חיי החולה היא כאמור באמצעות השוק החשמלי וכאשר קצב הלב הינו לא סדיר- נשלח דם לגוף בתזמון שגוי וקצב בעייתי וכתוצאה מכך עלולה להיווצר סכנה ממשית לחייו של האדם.

 

איך בדיוק עובד המכשיר?

מכשיר ההחייאה מוצמד לגוף החולה על ידי שתי אלקטרודות ומהמכשיר נשלח שוק חשמלי.

תפקיד השוק החשמלי לשתק לזמן קצר ביותר את פעולת הלב , ובכך לאפשר לקוצב לב הפנימי (הקיים בכל לב) להתחיל לפעול מחדש. לאחר השוק החשמלי ,הלב חוזר למצב של פעילות חשמלית תקינה והלב אמור להתחיל לפעול ולפעום באופן תקין וסדיר.

 

נגישות מכשיר הדפיברילטור

כאמור, מכשיר ההחייאה מהווה כגורם משמעותי אשר מבדיל בצורה חד משמעית בין החיים למוות. בעוד שרצוי ומומלץ שבכל בית פרטי המכשיר יהיה זמין, חובה (על פי החוק במדינת ישראל) למקם מכשירי החייאה במקומות ציבוריים אשר מונים מעל 500 אנשים.

 

האם יש צורך בקורס מיוחד להפעלת המכשיר?

בעוד בשנים קודמות היה צורך בהבנה בסיסית כיצד להפעיל את מכשיר ההחייאה, כיום חברת "הדר מדיקל" מספקת את המכשירים המתקדמים ביותר בעולם הטכנולוגי. מכשיר ההחייאה האוטומטי שלנו מספק הוראות מדויקות כיצד יש לתפעל אירוע ושולח "פולסים" חשמליים בצורה אוטומטית גם כן.

עם זאת, ידע בנוגע לצורת החייאה הינו חשוב ומהותי ולכן אנו מספקים גם קורסים בנושא שיקנו לכם את היכולת להתמודד עם מצבים מסוג זה. אתם מוזמנים לבקר באתר האינטרנט שלנו ולהתרשם ממגוון המכשירים שאנו מספקים לאלפי לקוחותינו.