ציוד מציל חיים: דפיברילטור

עולם הרפואה מורכב מהמון מכשירים טכנולוגיים שמטרתם להציל חיים ולשמש כברומטר מרכזי כאשר ישנו מצב רפואי קיצוני. אחד המכשירים החשובים ביותר בעולם הוא הדפיברילטור שמיועד לשימוש כאשר אדם מסוים חווה פרפור חדרים או דום לב.
דפיברילטור הינו מכשיר הכרחי ומשמעותי ולכן חשוב שיימצא במרחבים ציבוריים ופרטיים ושיהיה נגיש וזמין בכל עת. ישנם מספר סוגים ועוצמות לדפיברילטורים השונים ובעת חשד לאי סדירות בקצב הלב ניתן למדוד עמו את הקצב הנוכחי ובמידת הצורך לספק שוק חשמלי מבוקר – פעולה הכרחית לצורכי החייאה במתן עזרה ראשונה.

כיצד עובד הדפיברילטור?

את הדפיברילטור מחברים בשתי נקודות בגוף באמצעות האלקטרודות המחוברות למדבקות – מעל בית החזה בצד ימין, ומתחת לבית השחי בצד שמאל. המכשיר מאבחן את קצב הלב ואומר לנו, מילולית, האם הוא ממליץ על מתן שוק – ובשלב זה אנחנו מתרחקים מהמטופל ונותנים שוק, ומיד לאחר מכן חוזרים לעיסויים והנשמות.

ציוד מציל חיים: דפיברילטור

מדוע אנו זקוקים לדפיברילטור?

בתאריך ה-21.07.08 הועבר חוק בכנסת שדורש למקם את המכשירים מצילי החיים הללו במקומות ציבוריים. הסיבה לכך היא שדום לב מהווה כגורם המוות העיקרי במדינת ישראל ובעולם כולו. לצורך העניין, רק במדינת ישראל נפטרים קרוב ל-10,000 אנשים עקב דום לב, נתון אסטרונומי שעולה על תאונות הדרכים.
דום לב עלול להופיע ולהפתיע כל אדם, ללא אזהרה מוקדמת וגם לאנשים שבאופן כללי בריאים ואינם סובלים ממחלות ספציפיות. במקרה של דום לב הפעולה האפקטיבית ביותר הינה מכת חשמל שמטרתה להחזיר את הפעילות החשמלית בליבו של החולה. ככל שעובר יותר זמן, כך הסיכון של האדם גדל ולכן ישנו צורך לפעול במהירות מרבית והפעולה הראשונית צריכה לבוא לידי ביטוי באמצעות הדפיברילטור.
חברת "הדר –הדרכה ושירותים רפואיים" מספקת דפיברילטור מאושר על ידי משרד הבריאות וארגון ה –FDA. המכשיר הינו מהמתקדמים ביותר בעולם ובעל פונקציות הכרחיות שמסוגלות להציל חיים. תמיד ישנו הצורך להיות מוכנים לכל הבא ולכן אם גם אתם מעוניינים "לבטח" את עצמכם צרו עמנו קשר ואנו נשמח לעזור.