דפיברילטור | הדר - הדרכה רפואיתהאנשים רבים שמעו על מכשיר הדפיברילטור אך בכל הנוגע לחשיבותו ונגישותו מודעות הקהל הישראלי אינה במקום הרצוי. באמצעות מכשיר החייאה זה ניתן להציל את חייהם של רבים אשר חווים דום לב שעלול להביא אל מותם. הדפיברילטור נותן מענה איכותי בצורה של העברת זרמים חשמליים, או "פולסים" בקצב מסוים ואחיד שמחזיר את פעילות הלב.

בצורה אופטימלית ואיכותית, הלב ושריריו מתכווצים ומספקים זרימת דם לכל איברי הגוף. מדובר על פעילות תקינה ובזכותה אנו יכולים ליהנות מפעילויות, אינטרקציות ובעצם מהחיים עצמם. בעת התקף לב, הפעילות אינה סדירה, או יתרה מכך נפסקת לחלוטין ולכן זמן התגובה והטיפול הינם קריטיים.

 

כמה חיינו תלויים במכשיר בעת אירוע דום לב?

החייאה מהירה באמצעות פולסים חשמליים הינה הכרחית במלוא מובן המילה כאשר מדובר על אירוע לב. זמן התגובה "משחק" תפקיד כל כך חשב ומהותי, עד כדי כך שאם הלב לא יחזור לפעילות תקינה עד כ-7 דקות מזמן האירוע, הסיכויים לחזרתו שואפים ל-0.

אין מדובר על הסקת מסקנות, אלא לאחר מחקר מקיף נמצאו נתונים שכמחצית מהאנשים שלקו בדום לב ניצלו באמצעות המכשיר ולעומתם, רק 5% ניצלו מדום הלב ללא שימוש במכשיר – פערים אדירים שמדגישים בפנינו את הצורך במכשיר ההחייאה בקרבת מקום.

 

מקומות ציבוריים מחוייבים בדפיברילטור

מקומות ציבוריים רבים, כגון מתקני ספורט, אצטדיונים, אולמות, מתחמי הצגות, משרדים, קניונים ועוד מחויבים על פי חוק להחזיק מכשיר החייאה במקום בנגישות מקסימלית. הסיבה העיקרית לכך היא שבמקומות כאלו ישנה התכנסות של עשרות, מאות ואלפי אנשים ולכן ישנו צורך במכשיר בקרבת מקום.

חשוב לציין, גם בביתכם רצוי שיהיה מכשיר החייאה, במיוחד אם אדם ממשפחתכם סובל ממחלות לב או בעל היסטוריה של התקפי לב.

 

היכן ניתן לרכוש את המכשיר? והאם יש צורך הקורס בנושא?

אם אתם מעוניינים במידע נוסף עבור המכשיר, באילו וריאציות ניתן לרכוש אותו (בין אם למקום ציבורי או לביתכם הפרטי), אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר באתר האינטרנט שלנו ונשמח להזמין אתכם לסדנאות המקצועיות שלנו בנוגע למכשיר ההחייאה.