כשמדובר בהובלת מטופלים בכדי לקבל טיפול מציל חיים בבית החולים, אחד מחלקי המפתח העיקריים שיש לרשותם של אנשי הצוות המקצועי הוא מנשם נייד.

בנוסף לחמצון, ושימוש בטכנולוגיה לשימור תקינות מחזור הדם, שימוש במנשם הוא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בכדי לשמור על מערכת הנשימה תקינה בדרך לטיפול דחוף. למעשה, יש שיטענו כי "האוורור" – תנועת האוויר פנימה והחוצה מהריאות – הוא החשוב ביותר.

אז מה זה בעצם מנשם נייד?

מנשם נייד הוא מכשיר המשמש לאוורור מלאכותי של הריאות. הוא משתמש בלחץ חיובי על מנת לשאוב אוויר צח אל דרכי הנשימה של המטופל כדי להבטיח את שלומו של המטופל לאורך כל תקופת ההובלה לטיפול בבית החולים.

מנשמים רפואיים ניידים עשויים להיות מופעלים באופן ידני או מונעים בצורה אוטומטית. למנשמים הטכניים והמתקדמים יותר ישנם חיישנים והגדרות אוטומטיות רבות והם מתוחכמים מבחינת היכולות שלהם לשלוט ולפקח על זרימת האוויר לריאות.

שימוש נפוץ נוסף במנשם הנייד הוא כאשר ישנו הצורך להעביר חולים בטיפול נמרץ המחוברים למנשמי בית חולים – לאזור אחר באותו בית חולים או למתקן אחר לחלוטין.

במקרים אלה, על הצוות הרפואי לספק טיפול באמצעות המנשם המתאים במהלך ההובלה על מנת להגן על בריאותו של המטופל ושלומו. מנשמיםרפואיים ניידים משמשים לרוב אצל חולי ילדים וחולים בילודים, שלעתים קרובות מועברים הן למתקנים והן בין מרכזי טיפול שונים תוך כדי צורך באוורור ובנשימה מפוקחת.

שימושים נוספים למנשמים ניידים

מעבר להובלת מטופלים במצב קריטי לבית החולים או שינועם ממחלקה אחת לאחרת, גם שימוש במנשם באופן פרטי עלול להוות כגורם המציל חיים. ישנן מחלות ומצבים קריטיים בהם יש צורך מיידי בפעולותיו של המנשם ולכן רכישה של מכשיר זה תמיד תוכל להיות לנו לעזר במצבים קיצוניים.

הדר מדיקל מספקת מגוון רחב של מנשמים ניידים איכותיים ובמחירים אטרקטיביים. אצלנו באתר תוכלו להתרשם מסוגים שונים של מנשמים וליצור עמנו קשר בנוגע למכשיר אותו בחרתם – הצוות המקצועי לנו ישמח לייעץ ולעזור בכל שלב.

Meduvent-Standard מנשם