לבטח שמעתם את שם המכשיר אך לא בטוח שאתם מודעים לעוצמתו וליכולת שלו להציל חיים בצורה ניכרת. דפיברילטור הוא מכשיר אשר מהווה נקודת מפנה משמעותית בחיי האנשים אשר סובלים מהתקף לב ובאמצעותו ניתן להעביר אל הלב שוקים חשמליים כדי לאפשר תפקוד תקין שלו.

באופן אידיאלי שרירי הלב מתכווצים במקביל לחלקים אחרים בו, וכך מתאפשר תפקוד יעיל של משאבת הדם וזרימתו אל כל האיברים בגוף. פעילות תקינה של מערכת זו עלולה לקרוס כאשר לוקים בהתקף לב חשיבות מהירות הטיפול הופכת לקריטית מהמון בחינות.

 

כמה חיוני המכשיר?

כל אדם אשר סובל מדום לב זקוק להחייאה מהירה ומידית באמצעות שוק חשמלי. למען האמת, רק אם השוק החשמלי יינתן בדקות הראשונות יהיה סיכוי להצלה, כאשר לאחר שבע דקות יורד הסיכוי להצלה באופן ניכר. המסקנות הללו נשענות על מחקרים שמצאו שהשימוש במכשיר הציל מטופלים רבים, עד מחצית מהמקרים, בהשוואה ל-5 אחוזים מאלה שסבלו מדום לב ולא קיבלו שוק חשמלי בשבע הדקות הראשונות.

 

דפיברילטור | הדר - הדרכה רפואיתה

טכנולוגיה מצילת חיים: דפיברילטור

היכן ומי זקוק להחזיק מכשיר זה בקרבת מקום?
לא חשוב אם מדובר על סביבת משרדים, חברות שונות, מפעלים,מועדוני ספורט או מרכזים ציבוריים כאלה ואחרים – כאשר אתם אחראיים על בטיחות השוהים במרחב כזה או אחר, אחת ההשקעות המחייבות היא רכישה של דפיברילטור, ולא תוכלו לדעת מתי תזדקקו לו.

מעבר לכך, מפני שבישראל נפטרים מידי שנה מספר רב של אנשים כתוצאה מדום לב (10,000), בתאריך ה-21.07.2008 יצא חוק מכשירי ההחייאה שמציין כי כל מקום המאגד בתוכו, בין אם ציבורי או פרטי, מעל 500 אנשים מחויב להנגיש את מכשיר ההחייאה בקרבת מקום.

חשוב לציין שנתון הנפטרים מדום לב גבוה משמעותית מההרוגים בתאונות הדרכים ומדובר על מגפה שניתן להגבילה על ידי יישום החוק באופן מלא. יתרה מכך, חשוב להבין כי הפעולה היחידה שיכולה להציל את חייו של אדם אשר לוקה בדום לב היא מתן הלם חשמלי מבוקר לליבו בכדי שיפעיל את כל המערכות מחדש.

במידה ואתם מעוניינים לקבל עוד פרטים אחר המכשיר המופלא הזה, אנו בהדר מדיקל נשמח לספק לכם את כל הפרטים החיוניים ומצילי החיים.