בתקופה המורכבת שאנו נמצאים ובעקבות ווירוס הקורונה, המנשמים הפכו לפריט פופולארי – אך האמת היא שמנשם בהישג יד הינו קריטי עבור כולנו ובכל תקופה. מכשירי הנשימה מספקים גז נשימתי באופן מכני לחולים עם תפקוד נשימתי לקוי. גז הנשימה מועשר בדרך כלל בחמצן ומועבר לריאות בלחץ חיובי הנוצר על ידי המכשיר.
מנשם מגיע בכמה גרסאות וכל אחת מהן נועדה לאופן שימוש ספציפי. לדוגמא, מנשמים ביתיים וניידים נועדו לטיפול במקרה חירום שיש להתייחס אליו באופן מיידי. השימוש בהם מציל חיים ומסייע בטיפול ראשוני לפני הגעתו של צוות רפואי ומוסמך.

ישנן שתי שיטות הנשמה עיקריות :

1. הנשמה מבוקרת – הנשמה מניחה במלואה את מאמץ הנשימה של המטופל עם נפח נשימה או לחצים מוגדרים מראש.
2. הנשמה מסייעת – מכשיר הנשימה רק תומך במאמץ הנשימה הספונטני עם לחץ יתר מוגדר.
מכשירי הנשמה מודרניים מתאימים את השאיפה והנשיפה אוטומטית לצרכי המטופל. מכשירי ההנשמה זמינים בגרסאות שונות – כמכשירי נשימה לשעת חירום, מכשירי נשימה ארוכי טווח לטיפול נמרץ ומכשירי נשימה ביתיים ניידים.

מתי יש צורך לבצע הנשמה?

הכלל המוביל בהתלבטות אם להנשים מטופל הינו אם יש ספק – אין ספק, או במילים אחרות מוטב להנשים מוקדם מדי ולגמול בהמשך מאשר להתעכב עם הנשמה ולייצר נזק בלתי הפיך. לרוב, הנשמה מוקדמת לא תעכב גמילה מהנשמה בהמשך. יחד עם זאת, כמו לכל פעולה רפואית גם לאינטובציה סיכונים וסיבוכים, כך שיש להפעיל שיקול קליני בכל מקרה לגופו.

מנשם – מה זה ולמה צריך את זה
המנשמים הניידים שלנו

אנו בחברת "הדר מדיקל" מספקים מנשמים שנועדו לטפל בכל סוגי המקרים של אי ספיקת החמצן בגוף. תוכלו להתרשם ממנשמים שנועדו לקשיי נשימה קלים ועד כדי מנשמים עוצמתיים שנועדו לטיפול במקרה של פגיעה מכנית או הרעלה.
הודות לסוללות העוצמתיות אשר מחוברות למכשירים, מתאפשרת עבודת הנשמה ארוכה של עד 10 שעות (ללא צורך בחיבור לחשמל).
המכשירים מחדירים חמצן בלחץ מבוקר ובאופן אוטומטי המוגדר מראש ובכך מאפשרים למטופל "להשתחרר" מרמות הפחמן הדו חמצני שנמצא אצלו בדם (במרבית המקרים).
הדר הדרכה ושרותים רפואיים מציעה מגוון רחב של מנשמים.

המנשמים מתאימים לשימוש בבתים פרטיים כתמיכה בחולה בביתו, בבתי אבות, מוסדות סיעוד, ארגוני הצלה ואמבולנסים ובבתי חולים.
אל תקחו סיכון מיותר – צרו עמנו קשר עוד היום והתייעצו איתנו לגבי המכשיר האידיאלי עבורכם.