התפשטות נגיף הקורונה, COVID – 19, ברחבי העולם כולו ובישראל וההכרזה על נגיף הקורונה כמגפה עולמית, העלה באופן מידי את הצורך בפריטי ציוד רפואי יעודיים.
הביקוש למוצרים רפואיים בכלל ולציוד החייאה, מיגון וחיטוי עלה באופן חד בכל העולם.
גם כאן בישראל ניכר מחסור בפריטים רפואיים רבים. הפריטים הנמצאים בראש רשימת הביקושים: מנשם, מנשמים, מתקנים להעברת חולי קורונה בבטיחות, מד חום אינפרא אדום למצח ללא מגע, אלכוג׳ל לשטיפה וחיטוי ידים הכולל 70% אלכוהול, מטליות חיטוי הכוללות אלכוהול, כפפות חד פעמיות , וכמובן מסכות הגנה בתקן N95.
מסכות N95 המומלצות מגיעות עם פילטר, נשם, המאפשר ללובש המסכה לנשום באופן טוב יותר ומאפשר שהייה ארוכה יותר עם המסכה. יש גם מסכות תקניות N95 ללא הפילטר כמובן שהמסכות עם הפילטר יקרות יותר.
הדר הדרכה ושירותים רפואיים מציעה 5 מנשמים שונים כאשר כל מנשם מתאים לצורך שונה. אנו מציעים מנשם פניאומטי יחודי oxylator emx. זהו מנשם המיוצר בקנדה ומופעל באמצעות חמצן. המנשם שוקל רק 250 גרם, פשוט מאוד להפעלה ונתן להשתמש במנשם באמצעות לחצן ידני או אוטומטי וכן לסיוע נשימתי.
3 מנשמים נוספים המוצעים על ידי הדר – הדרכה ושרותים רפואיים הם מנשמים תוצרת WEINMANN גרמניה: מנשם אוטומטי, מנשם משולב טורבינה, ומונשם פניאומטי. המנשם החמישי, מנשם vent 50-c, הוא מנשם מכני המיועד להנשמה או לסיוע ותמיכה נשימתית לחולה הזקוק לתמיכה או הנשמה מתמשכת. זהו מנשם המיוצר בגרמניה ע״י חברת Lowenstein. המנשם מתאים לחולים הזקוקים להנשמה הן בבית החולים, במוסד סיעודי, בית אבות וכן לשימוש בבית.
ראוי לציין כי מנשמי WEINMANN נמצאים בשימוש כמנשמים היחידים, הבלעדיים, בכל הניידות של מגן דוד אדום בישראל זה שנים.
מנשמי oxylator נמצאים בשימוש צה״ל ומשרד הביטחון והאגף לשעת חרום במשרד הבריאות. גם בימים אלה ביצע משרד הביטחון רכש של מנשמים מסוג oxylator במסגרת ההערכות לקורונה ,COVID-19. אנו בהדר הדרכה ושירותים רפואיים ערוכים לספק מנשמים לכל דורש גם בתקופה מורכבת זאת של עליה גדולה בביקושים ומגבלות ייצוא ומשלוח.
מוצר נוסף שיש לו דרישה רבה זהו מדחום אינפרא אדום למדידת חום הגוף ללא מגע. המדחום הנמכר על ידי הדר הדרכה ושירותים רפואיים הוא עם תקן FDA ותקן CE ונתן למדוד איתו חום על ידי קרובו למצח הנבדק ללא מגע.