דפיברילטור | הדר - הדרכה רפואיתהדפיברלטורים הם מכשירים המשחזרים פעימות לב רגילות על ידי שליחת דופק או הלם חשמלי ללב. הם משמשים למניעה או תיקון של הפרעות קצב, פעימות לב שאינן אחידות או איטיות מדי או מהירות מדי. דפיברילטורים יכולים גם להחזיר את פעימות הלב אם הלב נעצר פתאום.
דפיברילטורים מסוגים שונים עובדים בדרכים שונות. דפיברילטורים חיצוניים אוטומטיים (AEDs), שנמצאים במרחבים ציבוריים רבים, פותחו כדי להציל את חייהם של אנשים הסובלים מדום לב פתאומי. אפילו עוברי אורח לא מאומנים יכולים להשתמש במכשירים אלה במצב חירום.
דפיברילטורים אחרים יכולים למנוע מוות פתאומי בקרב אנשים שיש להם סיכון גבוה להפרעת קצב מסכנת חיים. הם כוללים דפיברילטורים קרדיוטוריים הניתנים להשתלה (ICDs) המונחים כירורגית בגופכם, וכן דפיברילטורים קרדיוטוריים לבישים (WCDs), הנחים על הגוף. זה יכול לקחת זמן ומאמץ כדי להתרגל לחיות עם דפיברילטור, וחשוב להיות מודע לסיכונים וסיבוכים אפשריים.

כיצד עובד הדפיברילטור

מכשיר AED הוא מכשיר נייד קל משקל, המופעל על ידי סוללות, ובודק את קצב הלב ושולח הלם ללב כדי להחזיר את הקצב הרגיל. המכשיר משמש כדי לעזור לאנשים הסובלים מדום לב פתאומי.
רפידות דביקות עם חיישנים, הנקראות אלקטרודות, מחוברות לחזהו של מישהו הסובל מדום לב. האלקטרודות שולחות מידע על קצב הלב של האדם למחשב ב- AED. המחשב מנתח את קצב הלב בכדי לגלות האם יש צורך בהלם חשמלי. במידת הצורך האלקטרודות שולחות את ההלם.

מי יכול לקבל טיפול רפואי באמצעות דפיברילטור?

ניתן להשתמש בדפיברילטורים בילדים, בני נוער ומבוגרים. השימוש בהם נעשה ברגע שיש צורך בטיפול בדום לב פתאומי. השימוש במכשיר יחסית פשוט וכיום כל שעליכם לעשות הוא להפעיל אותו בזמן אמת ולחכות להוראות קוליות אשר ינחו אתכם כיצד לבצע בו שימוש בצורה אולטימטיבית.
חשוב לציין, במדינת ישראל דום לב הינו הגורם מספר אחד למוות. שימוש בדפיברילטור מאפשר למנוע מצבים אלו אך יש להשתמש בו במסגרת זמן של 2 דקות מרגע הופעת ההפרעה בקצב לב. אם אתם מעוניינים במכשירים איכותיים ומקצועיים לביתכם אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם חברת "הדר מדיקל".