ערכת עזרה ראשונה למע"ר - מוסדות חינוך | הדר הדרכה ושירותים רפואייםכאשר אתם מתמודדים עם מצב חירום רפואי, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לקרוא לעזרה רפואית. חשוב ביותר לפעול במהירות כדי להבטיח שתקבלו טיפול במהירות האפשרית. לאחר שיצרתם קשר עם שירות החירום ושיתפתם את זהותכם ומצבכם הרפואי, המפעיל יקבע אם אתה זקוק להסעה מיידית לבית חולים, לפני שישלח אמבולנס בדרכו.

אמבולנס זה יהיה מצויד בציוד אמבולנסים מה שאומר בציוד רפואי מתקדם שיסייע בניהול של פצוע או חולה קיצוני אבל איזה ציוד בדיוק מכיל האמבולנס? ואיזה טיפול ניתן להעניק באמצעותו? במידה וגם אתם סקרנים לגבי התשובות עבור השאלות הללו – הנה כל מה שאתם צריכים לדעת.

פרמדיקים

אמבולנסים מודרניים מצוידים בגאדג'טים וציוד מיוחד, אין ספק כי מדובר על פלא של טכנולוגיה. אבל בל נשכח כי האנשים שבתוכם הם החשובים ביותר!

כאשר אתם מתקשרים ומזמינים אמבולנס, חובשים יהיו זמינים בכדי לספק לכם טיפול חירום או למטופל שנפגע או לחולה. אנשים ייעודיים אלה הם אנשי מקצוע בתחום הבריאות, והם עברו הכשרה אינטנסיבית בכדי ללמוד כיצד לייצב חולה במצב חירום כמו דום לב או פגיעה מוחית.

ציוד עבור קושי בנשימה

אם קשיי הנשימה שלך הם תוצאה של נוזלים החוסמים את דרכי הנשימה שלך, הפרמדיק יכול גם להשתמש בצינור יניקה במורד צינור הנשימה שלך בכדי להסיר בעדינות את הנוזל. אחרת, יתכן שאוויר לא יוכל להגיע לחלק של הריאות, שם חמצן נספג לזרם הדם.

הציוד באמבולנס מאפשר להעניק טיפול מהיר בכל הנוגע לקושי בנשימה עד אשר תגיעו לבית החולים.

קיבוע לצוואר

אם הפרמדיקים חושדים בפגיעת צוואר או ראש, הם עשויים להשתמש גם במכשיר שנקרא צווארון. זהו סד צוואר שעוזר לשמור על הצוואר והראש שלך במקום, תוך צמצום התנועה והפחתת הסיכון לנזק לטווח הארוך. הקיבוע הוא בעל מסגרת בלתי גמישה שמתאימה לצווארך ומוחזקת היטב עם רצועות סקוטש.

באמבולנסים במדינת ישראל תוכלו למצוא עוד ציוד רב אשר נועד לטפל (כמעט) בכל בעיה רפואית וזאת בכדי להבטיח את שלומכם עד אשר תגיעו לבית החולים. ציוד אמבולנסים הינו הכרחי וחשוב לעדכן את תכולת האמבולנס אחת לכל תקופה.